28 Şubat 2013

T06 Ferfoje Kapı Örnekleri

T06 Ferfoje Kapı Örnekleri

T06 Ferfoje Kapı Örnekleri

Ferforje Kapı Örneği

Tek kantlı veya iki kanatlı olarak imal edilebilir. Ferfoje kapı modelleri camlı modellerde camlı alan önüne güvenliği artırıcı belli aralıklarla süslü demirler yani ferforfeler kullanılır. Genellikle düz sac kapı görünmünden uzaklaştırmak kapı modeline estetik katmak için kapı göbeğine desenli ferforjeler kullanılır. Dış kpaının üst kısmındaki sabit alan ise yine her apartman kapısındaki gibi camlı alan olrak kullanır.Bundaki amaç apartman aralığının ışık alması gerektiğinde havalandırma amaçlı kullanılabilir. Üst sabit kapı alanına yarım yukarıdan aşağı açılır özellik verilerek istendiğinden apartman içinden havalandırmak için açılır.
Bu ferfoje kapı modelinde camsız alt alanda dekoratif ferfoje desenle estetik kazandırılmış, kanat üst kısmında camlı alan önenü güvenlik artırıcı ferfojeler kullanılıp üst camsız alan düz camlı alan bırakılarak aydınlık sağlanmıştır.
Ferforje kapılarda renk olarak bu modelde metalik dış mekan şartlarına uygun boyası (elektrostatik boya) kullanılmış, yine bu modelte isteğe göre kahverengi, krem, beyaz, siyah, gümüş döğme, bakır renkleri kullanılabilir.Comments are closed.